Úryvek z mé "knihy" - Arizona

20. listopadu 2013 v 11:32 | Sainn |  Z mého pera
Jelikož ve wordu píšu menší knihu, ano určitě ji nedopíšu. No, dávám sem Vám ukázku, první kapitoly. Jak říkám, děj se odehrá až ve druhé kapitole. Ach jo, kdy konečně dokončím Darrienu, hahaha.


V jednom malém, zarostlém zelením domku, v Kouzelné ulici 723 se děly odjakživa divné věci. Roku 1949 se narodila malá dívčina se jménem Arizona. Paní a pan Sheyffelovi jí najali chůvu, aby se o ni starala. Později Sheyffelovi zemřeli, při náhlé smrti. Arizona zůstala na starost chůvě Mattien. Ta jí však prozradila, že její biologická matka je ona …

Arizona upila horké kávy. Byla nervózní z pohovoru, který jí dnes čeká. Zase upila, trhla sebou (ten kofein zabírá) a vstala. Ze zákoutí se vynořila Mattien. "Kam se chystáš?" řekla přísně a ušklíbla se. "Na schůzku, abych mohla pracovat." Odvětila Arizona a chystala se vyjít z kuchyně. "Počkat, počkat. Na co práce, od té doby, co ti rodiče zem…" Arizona nasadila tázavý výraz. "Chci říct, můžeš jít." Mattien se usmála a tvářila se, že o ničem neví. Arizona si povzdechla a nakračovala ke dveřím. "A Arizono! Buď doma brzy."

Arizona pomalu usínala, když v tom se ozvalo její jméno. "Arizona Šojfélová" řekla mladá dáma, která vykukovala z kanceláře a usmívala se. Arizona se zvedla, zavrčela "Arizona Sheyffelová" a zamračila se. Mladá dáma navázala tázavý obličej a poté zavřela dveře kanceláře.
"Nu, jste prý pracovitá dívka." Řekl inspektor a zkontroloval papíry. Arizona se snažila nasadit příjemný pohled. "Ano, budu pomáhat se vším, co budete chtít." Usmála se. "Pokud Vás tedy budu potřebovat." Řekl přísně inspektor "Jistě." Odvětila Arizona. "Nu, jste přijata." Arizona byla celá šťastná. Konečně bude mít práci, vydělá si na školu, univerzitu.

Když Arizona přišla, odložila si klíče a spadla na židli. Byla vyčerpaná. Doslova. "Jdeš pozdě." Vykřikla Mattien. "Jo, ano, promiň, trošku se to protáhlo, ale byla jsem přijata!" usmála se. "Přijata, nepřijata, je mi to jedno. To, že jdeš pozdě, je důležitější." Zamračila se Mattien. "Mimochodem, přišel ti nějaký dopis." Řekla Mattien, vrazila Arizoně dopis do ruky, dala ruce vzad a odešla. "Jasně, hm." Řekla potichu Arizona a otevřela dopis.

Milá slečno Sheyffelová,
Budete poslána do minulosti, tedy před 40 lety. Chceme, abyste poznala pravdu. Dostavte se k modré barvě, ve stínu temnoty ve vesmírném času XXPL.

Arizona otevřela pusu dokořán. Nevěděla, o co jde, zda je to léčka. Z velké hlubiny chtěla zavolat Mattien.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama